Genel, HER ŞEY, HERKES
Leave a Comment

Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var (Mı?)

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte, her yıl olduğu gibi bu yıl da gazeteler, dergiler, eczane ve parfümeri vitrinleri kadın popoları ile dolmaya başladı. Küçümsediğimi sanmayın, ben de senelerce bu ürünlere çok para verdim. Ancak allahtan otuzlu yaşlarımın başında kendim ile gerçeği kabullendim ve bu ürünlere çoktan veda ettim. Bugünlerdeki gündemim ise botoks!

botoks Daha önce 3 defa botoks yaptırdım. İlk botoksum gerçekten çok başarısızdı. Beni her gören “Botoks mu yaptırdın sen???” diye tepki veriyordu. Artık sinirlerim nasıl yıprandıysa kimi görsem merhaba dedikten sonra hemen “Ben botoks yaptırdım!” diyordum. Sonra 2 sene kadar botoks kelimesini ağzıma almadım. Diğer ikisini ise benim ne istediğimi çok iyi anlayan bir doktora yaptırdım. Yaz geliyor, benim derdim selülitler değil alnımdaki kırışıklıklar … Evet, son iki müdaheleden çok memnun kaldım. Ancak alnımda kırışıklıklar kalsa n’olur? İlla ‘Taze bir görüntü’m mü olması lazım? Ben mimiklerini çok kullanan birisiyim. 37 yıldır bu mimikleri kullandığımdan doğal olarak alnım kırışık. Sabahları aynaya bakınca ilk alnıma baktığımı fark ettim. Şu soruyu sürekli kendime sorup duruyorum, “Yine botoks yaptırsam mı yaptırmasam mı?”. Acaba 37 yaşındaki erkekler de alnındaki kırışıklardan dertliler mi? Onlar da rötüş yaptırsam mı diye düşünüyorlar mıdır?  Yoksa ‘Tazelik’ sadece biz kadınlardan mı bekleniyor? Kafamda deli sorular 🙂 Herhalde Dünya kadınları bu ‘Tazelik’ beklentiden çok sıkılmış olmalılar ki ünlü lüks moda markaları reklam kampanyalarında estetiksiz, olgun yaştaki karizmatik kadınlara yer vermeye başladılar. 2015 yılının başında Celine markası yazar Joan Didion ile kampanya başlattı. Siyah, balıkçı yaka kazak ve siyah gözlüğü ile hiç rötüş yapılmamış 80 yaşındaki yazar karşımıza çıktı. Ben de ünlü bir blogger olup doğal halimle reklamlarda yer almak istiyorum. Hadi inşallah ….

Joan Didion

Joan Didion

This entry was posted in: Genel, HER ŞEY, HERKES

by

Merhaba ben Zehra, Aralık 1977 doğumluyum ve tam zamanlı Yay Burcuyum. Kendimi "Ayakları Yere Basan Hayalperest" olarak tanımlayabilirim. Vakit ve nakit buldukça seyahat ederim. Bunlar hakkındaki notları ise bloglarıma veya canım dert ortağım 'Kırmızı Kaplı Defterim'e yazarım. Bu blogda sizlerle paylaşmaya değer gördüğüm her şeyi yazıyorum. Her zaman her türlü beğeniye, eleştiriye açığım. Ben bu blogu çok seviyorum, artık bir de youtube kanalım var, umarım sizler de güzel vakit geçirirsiniz ...

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s